10 Ekim 2015 Ehliyet Sınavı (MTSAS-5) Soru ve Cevapları Ne Zaman Yayınlanacak? - Yeniceoba Haber | Bölgenin Sesi


10 Ekim 2015 Ehliyet Sınavı (MTSAS-5) Soru ve Cevapları Ne Zaman Yayınlanacak?

10 Ekim tarihli MTSAS Ehliyet Sınavı başvuruları 25 Ağustos - 15 Eylül 2015 tarihleri arasında yapıldı. 10 Ekim 2015 tarihinde yapılan MTSAS-5 sınava giriş belgeleri günler öncesinden yayınlandı. Adaylar MTSAS-5 sınava giriş yerlerini öğrendiler. İlk aşama olan yazılı sınavda yeterli puanı alan adaylar direksiyon sınavına girmeye hak kazanaaklar.Peki Ehliyet Sınavı (MTSAS-5) Soru ve Cevapları ne zaman açıklanacak? Adaylar MTSAS-5 soru ve cevapları nereden öğrenecekler? Hepsi ve daha fazlası habe
Bu haber 685 kere okunmuş.12 Ekim 2015, Pazartesi - 08:17

EHLİYET SINAVI GİRİŞ BELGESİ


- Ehliyet sınavı giriş yerlerini sorgulamak için, herhangi bir sorgu sayfası bulunmamaktadır. Sürücü kursları sınav giriş belgenizi onaylatarak size elden vermektedir. Bu belge olmadan sınava giremezsiniz.

EHLİYET SINAVI GİRİŞ YERİ SORGULAMA


Ehliyet sınav giriş yerleri herhangi bir sayfadan sorgulanmayacak sürücü kurslarının verdiği sınav giriş belgesinde belirtilecektir.


EHLİYET ALMAK İÇİN GEREKLİ OLANLAR

Sürücü belgesi almak isteyen ve gerekli belgeleri tamamlayan kursiyerler, özel motorlu taşıt sürücüleri kursu müdürlüklerine kayıt yaptıracaktır. Kayıt şartları aşağıda belirtilmiştir.

a. A1, A2, F ve H sınıfı sürücü kursları için 17 (on yedi) yaşını bitirmiş olmak.

b. B ve G sınıfları için 18 (on sekiz) yaşını bitirmiş olmak.

c. C, D ve E sınıfları için 22 (yirmi iki) yaşını bitirmiş olmak. ( Üniversitelerin sürücü eğitimi veren yüksekokul ve Türk Silahlı Kuvvetlerinin askerî ihtisas görevleri için subay ve astsubay sınıf okullarında ve uzman Jandarma okullarında açılan sürücü eğitimi kurslarından mezun olanlarda bu şart aranmaz.)

ç. A1, A2, B, C, D, E, F, G ve H sınıfı için en az ilkokul düzeyinde eğitim almışolmak.

d. Pratisyen tabip veya uzman tabip tarafından verilen "sürücü olur" sağlık raporualmış olmak.

e. "Sabıka kaydının olmadığına dair" dilekçeyi kurs müdürlüğüne vermek.

f. Sürücü belgesi süresiz olarak geri alınmamış olmak.

g. Son 6 (altı) ay içinde cepheden çekilmiş 1 (bir) adet vesikalık fotoğrafını Özel MTSK Müdürlüğüne teslim etmek.

ğ. Nüfus cüzdanı fotokopisini Özel MTSK Müdürlüğüne teslim etmek.

EHLİYET SINAVI SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK ?

10 Ekim 2015 tarihindeki ehliyet sınavının sonuçları 20 Ekim 2015 tarihinde açıklanacak.

EHLİYET SINAVI BAŞVURU ÜCRETİ ve BANKA İŞLEMLERİ

Kursiyer, 2015 yılında her sınav dönemi için ayrı ayrı olmak üzere KDV dâhil 60.00 TL MTSKS ücretini T.C. Ziraat Bankası, Türkiye Vakıflar Bankası T.A.O, Türkiye Halk Bankası A.Ş. Şubelerinden birine “Kurumsal Tahsilât Programı” aracılığı ile kendi T.C kimlik numarasına göre MTSKS takviminde belirtilen sınav ücreti yatırma süresi içerisinde yatıracaktır. Bu bedel, her yıl için kursiyer sayısı, sınav merkezi sayısı, soru sayısı, baskı giderleri ve sınav organizasyon verileri dikkate alınmak suretiyle yeniden belirlenecektir.

Banka dekontunda kursiyerin adı, soyadı, T.C. kimlik numarası ve sınavın adı mutlaka bulunacaktır. Kursiyer, banka dekontunu MTSKS uygulama takviminde belirtilen başvuru süresi içinde Özel MTSK müdürlüğüne teslim edecektir. T.C. kimlik numarası yanlış ise sorumluluk kursiyerin olacaktır. MTSKS takviminde belirtilen sınav ücreti yatırma süreleri değiştirilmez ya da uzatılmaz.

EHLİYET SINAVI TAKVİMİ

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

7 + 9 = ?

 

Çok Okunanlar
AnketTümü
Yeniceoba'da Muhtar Olarak Kimi Görmek İstersiniz
 
haber yazılımı: buki