Konya’ya kar geliyor – Konya 5 günlük hava durumu - Yeniceoba Haber | Bölgenin Sesi


Konya’ya kar geliyor – Konya 5 günlük hava durumu

Konya’nın dört gözle beklediği kar yağışının, bu hafta ortası itibari ile Konya’yı etkisi altına alması tahmin ediliyor. Sıcaklıkların hissedilir derecede düşeceği tahmin edilirken, vatandaşların don ve buzlanmalara karşı tedbirli olması isteniyor.
Bu haber 1434 kere okunmuş.29 Aralık 2015, Salı - 09:08

“Konya’da kar ne zaman yağacak?” sorusunun cevabını Meteoroloji Bölge Müdürlüğü verdi. Türkiye Yarın (Salı) akşam saatlerinden sonra Karadeniz üzerinden gelen soğuk ve yağışlı havanın etkisine girmesi bekleniyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden yapılan tahminlere göre, Türkiye yarından itibaren soğuk ve yağışlı havanın etkisine girecek. Yoğun kar yağışlarının görüleceği tahmin edilirken, sıcaklıklarda da hissedilir derecede düşüşler yaşanacak.

Konya’da da Çarşamba gününden itibaren kar yağışlarının görüleceği tahmin ediliyor. Tahminlere göre yağışlar hafta sonuna kadar devam edecek. Konya yeni yıla soğuk havayla girecek. 1 Ocak 2016 Cuma gününden itibaren sıcaklıklar hissedilir derecede düşeceği tahmin ediliyor. Sıcaklıklar Konya’da -10 ile -15 dereceye kadar düşeceği belirtiliyor.

OLUMSUZ HAVAYA KARŞI UYARI

Meteoroloji Genel Müdürlüğü Türkiye’yi etkisi altına alacak olumsuz havaya karşı vatandaşları uyardı. Özellikle don ve buzlanmaya karşı yapılan uyarıda, “Buzlanma, don ve sağlık sorunları gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir” ifadelerine yer verildi.

İŞTE BÖLGE BÖLGE HAVA OLAYLARI

29.12.2015 Salı; Marmara’nın doğusu ve Batı Karadeniz kıyılarının yağmurlu, akşam saatlerinden sonra Batı Karadeniz’in iç kesimlerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

30.12.2015 Çarşamba; Ülkemizin kuzey iç ve doğu kesimlerinde görülmesi beklenen kar yağışlarının; Marmara’nın doğusu ile Karadeniz kıyılarında kuvvetli ve yer yer yoğun olacağı tahmin edilmektedir.

31.12.2015 Perşembe; Kuzey iç ve doğu kesimlerde görülmesi beklenen kar yağışlarının; İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Yalova ve Balıkesir’in kuzeyi ile Doğu Anadolu’nun güneydoğusunda yer yer yoğun olacağı tahmin edilmektedir.

01.01.2016 Cuma; Marmara’nın doğusu, Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu, İç Anadolu’nun güney ve doğusu ile Akdeniz bölgesinde görülmesi beklenen yağışların; İstanbul başta olmak üzere Marmara’nın doğusu, Orta ve Doğu Karadeniz, İç Anadolu’nun doğusu, Doğu Akdeniz’in iç kesimleri Doğu Anadolu ile Güneydoğu Anadolu’nun kuzey ve doğusunda kuvvetli ve yer yer yoğun kar yağışı şeklinde olacağı tahmin edilmektedir.

02.01.2016 Cumartesi günü; Yağışlı sistemin Marmara’nın doğusu, Karadeniz, İç Anadolu’nun doğusu, Doğu Anadolu ile Güneydoğu Anadolu’nun doğusunda etkili olduktan sonra yurdumuzu terk edeceği tahmin edilmektedir.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

9 + 10 = ?

 

Çok Okunanlar
AnketTümü
Yeniceoba'da Muhtar Olarak Kimi Görmek İstersiniz
 
haber yazılımı: buki