Dünya çapında uçuşlar ne zaman normale döner? - Yeniceoba Haber | Bölgenin Sesi


Dünya çapında uçuşlar ne zaman normale döner?

Dünya çapında uçuşlar ne zaman normale döner?
Bu haber 15313 kere okunmuş.28 Nisan 2020, Salı - 23:16

Türkiye Havayolu Pilotları Derneği (TALPA) Başkanı Murat Ersoy, “Uçuşların 2021’nin sonlarında 100’de yüzleri görebileceği öngörülüyor” açıklaması yaptı.

Türkiye Havayolu Pilotları Derneği (TALPA) Başkanı Murat Ersoy, “Uçuşların 2021’in ilk çeyreğinde yüzde 80’lere ulaşabileceği, belki 2021’nin sonlarında 100’de yüzleri görebileceği öngörülüyor” açıklaması yaptı.

Dünya Pilotlar Günü nedeniyle 26 Nisan’da, CNN TÜRK kanalında canlı yayına konuk olan TALPA Başkanı Murat Ersoy, uçuşların ne zaman normale döneceği konusuna değindi.


Türkiye Havayolu Pilotları Derneği (TALPA) Başkanı Murat Ersoy

“MİNİMUM BİR YIL VE DAHA UZUN SÜREBİLİR”

Türkiye Havayolu Pilotları Derneği (TALPA) Başkanı Murat Ersoy’un konuya ilişkin yaptığı değerlendirmeler şöyle:

“Euro Control ve IATA’nın yapmış olduğu yayınları var. Bu yayınlar içerisinde bunun ciddi bir zaman alacağı bilgisi var. Benim de net bir zaman söylemem çok zor gerçekten ama 2021’in ilk çeyreğinde yüzde 80’lere ulaşabileceği, belki 2021’nin sonlarında 100’de yüzleri görebileceği öngörülüyor.

Tabii ki bu kesin bir öngörü değil sadece tahmin. Dünya konjonktürüne baktığımız zaman şu anda başladı desek ya da mayıs sonunda başladı desek, bu yüzde 30’luk bir oranla başlayacak. Ancak belki bu 2020’nin sonlarında yüzde 50’lere ve ilerleyen süreçte yüzde 80’lere çıkacak ama minimum bir yıl ve daha uzun sürebilecek bir zaman diliminden bahsediyoruz.”

turizmgunlugu.com

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

5 + 4 = ?

 

buraya tıklayınız
haber yazılımı: buki