Cihanbeyli Belediyesi çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. En modern ve en kapsamlı Halk Eğitim Merkezi kazandırılıyor.

Belediye Başkanı Mehmet Kale’nin girişimleriyle Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ilçeye yaptırılması kararlaştırılan Halk Eğitim Merkezi’nin kısa sürede tamamlanması planlanıyor. Konya’nın en modern ve en kapsamlı Halk Eğitim Merkezi Cihanbeyli’ye kazandırılacak.Halk Eğitim Merkezi ve Spor Kompleksi  inşaatı tüm hızıyla devam ediyor.

 Bilgisayar sınıfları, çok amaçlı salonlar, kütüphane, derslikler ve personel odalarının bulunacağı merkezin en çarpıcı alanı ise bin 500 kişilik spor salonu olacak. 3 bin 50 metrekarelik salon ilçedeki çok önemli bir eksikliği giderecek. Cihanbeyli’nin sosyal, eğitim ve spor hayatına yeni bir soluk getirecek olan Halk Eğitim Merkezi’nin kısa sürede tamamlanması bekleniyor.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Cihanbeyli Belediye Başkanı Mehmet Kale, “Halk Eğitim Merkezi’nin ilçemize şimdiden hayırlı olmasını diliyorum” dedi. İlçeye yeni bir Halk Eğitim Merkezi’nin yapılması için daha yerel seçim sürecinde çalışma başlattıklarını belirten Kale, şimdi amaca ulaşmanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade etti. Kale “İlçemiz büyük bir dönüşüm yaşıyor. Son  üç  yılda her alanda büyük bir gelişim trendi yakaladık. Bir taraftan ilçemizin kronikleşmiş sorunları çözüme kavuşturulurken, diğer yandan dev eserleri halkımıza sunuyoruz. Bunlardan biri de Halk Eğitim Merkezi olmuştur. Bu tesisin ilçemize kazandırılmasında Milli Eğitim Bakan Yardımcımız Sayın Orhan Erdem’in büyük emeği ve katkısı bulunuyor. Kendisine ve Milli Eğitim Bakanımız Sayın ismet Yılmaz'a şahsım ve ilçe halkım adına şükranlarımı sunuyorum” dedi.

Halk Eğitim Merkezi’nin şu anda oldukça mütevazı bir binada hizmet verdiğini anlatan Kale, kısa sürede tamamlanacak yeni bina ile Konya’nın en kapsamlı ve modern binalarından birinde hizmet verileceğini kaydetti.