Geçtiğimiz yıl Eylül ayında tanıtılan iPhone XS, iPhone XS Max ve iPhone XR üçlüsünün ardından tüm gözler 2019 iPhone modellerine çevrilmiş durumda. Bugünkü gelişmeye göre, 2019 iPhone modelleri ile ilgi bir takım önemli detaylar paylaşıldı. İşte, bu yıl karşımıza çıkacak olan yeni iPhone modelleri!

Son zamanlarda ilginç konsept tasarımı ile sık sık gündeme gelen 2019 iPhone modelleri, aktarılan raporlar dahilinde daha da detaylı hale getirildi.

Daha önceden olduğu gibi, bu yılda karşımıza üç farklı model ile çıkacak olan Apple‘ın Eylül ayında tanıtacağı yeni amiral gemilerinin, iPhone XI, iPhone XI Max ve iPhone XR 2019 olarak adlandırılacağı düşünülüyor.

Wall Street Journal tarafından son paylaşılan raporlara göre, yeni iPhone XI‘in 5.8 inç boyutundaki OLED ekranın üzerine kurulacak.


Bunun haricinde, 2018 model XR’ın aksine XR 2019‘un 6.1 inçlik OLED ekranın üzerine kurulacağını da görmekteyiz.

Ayrıca, kamera bakımından da bir önceki nesil XR modeline göre farklılık gösterecek olan XR 2019′un çift arka kamera kurulumuna da ev sahipliği yapması bekleniyor.

Tüm bu detayları bir kenara bırakıp, Eylül ayında tanıtılacak olan iPhone XI Max’e gelecek olursak, bizleri yine aynı şekilde 6.5 inçlik OLED ekran taşıyor. Ancak, söz konusu XI Max ve XI‘i bir önceki nesil XS ve XS Max’den ayıran en büyük farkın ise, Mate 20 benzeri üçlü kamera kurulumu olarak gösteriliyor.

Bu kısımda çift kamera kurulumu geride bırakıp son zamanların trendine ayak uyduracak olan Apple, yeni nesil iPhone’ları ile birlikte fark yaratmayı hedefliyor.

Peki, 2019 iPhone modellerinin tasarımı nasıl olacak?

Tüm bunları geride bırakıp gelelim tasarıma. Bildiğiniz üzere Ice Universe gibi sağlam kaynaklarca aktarılan bilgiler doğrultusunda, oldukça dikkat ve tepki çeken iPhone XI tasarımı gün yüzüne çıkartılmıştı.

Apple’a yakın kaynaklarca elde edilen bilgiler doğrultusunda hazırlanan bu tasarımda bizleri, Mate 20 modellerinden aşina olduğumuz, kare şekilde konumlandırılmış üçlü kamera kurulumu karşılıyor. Hemen aşağıdan söz konusu iPhone XI‘in konsept videosunu izleyebilirsiniz.

 

Her ne kadar tasarımın değişme ihtimalinin olduğu söylense de yeni iPhone modelinin üç arka kamera ile gelmesine kesin gözüyle bakılıyor.

iPhone 7 ailesi ile birlikte gördüğümüz Jet Black renginin kullanıldığı görülen render tasarımda sol üst köşede asimetrik olarak konumlandırılan lensler ve LED flaş yer alıyor.