Cihanbeyli Belediye Başkanı Mehmet Kale, beraberindeki heyetle birlikte Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’yı makamında ziyaret etti. İlçeye yeni müjdelerle dönen Başkan Kale “Cihanbeyli her alanda olduğu gibi sağlık hizmetlerinde de hak ettiği konuma yükselmektedir. Bunun için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz” dedi

Cihanbeyli Belediye Başkanı Mehmet Kale, AK Parti ve MHP İlçe Teşkilat yöneticileriyle birlikte Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’yı makamında ziyaret etti. Başkan Kale ziyarette ilçede belediye tarafından yürütülen çalışmalar ve projelerde gelinen son nokta hakkında Bakan Koca’yı bilgilendirdi.

“İLÇEMİZE YENİ MÜJDELERLE DÖNDÜK”

Ziyaretle ilgili açıklamalarda bulunan Başkan Mehmet Kale, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın Cihanbeyli projelerini güçlü bir destekle yakından takip ettiğini ifade ederek “Hemşerimiz, Kıymetli Bakanımız Sayın Fahrettin Koca ile verimli bir görüşmemiz oldu. Cihanbeyli'de yürüttüğümüz çalışmalar hakkında kendilerine bilgi verdik. Sayın Bakanımızdan bazı taleplerimiz oldu. Bunlar; Cihanbeyli Devlet Hastanemizin 100 yataklı hale getirilmesi, hastanemize başta MR olmak üzere eksik tıbbi cihazların kazandırılması, İlçe Devlet Hastanemize yeni doktorlar ile personelin görevlendirilmesi, Yeni bir 112 Acil Ambulansının ilçemizin hizmetine sunulması ile Yeniceoba Aile Sağlığı Merkezimizde doktor ve personel sayısının artırılması hususları oldu. Cihanbeyli’ye olan sevdasına yakından şahitlik ettiğimiz Sayın Bakanımız tüm taleplerimizle ilgili gereken çalışmanın yapılması talimatını verdi. Biz de ilçemize müjdelerle döndük. Kendilerine tüm hemşehrilerim adına şükranlarımı arz ediyorum” dedi.

Cihanbeyli’nin sağlık alanındaki ihtiyaçlarını bildiklerini ve bunların giderilmesi noktasında çalışma yaptıklarını dile getiren Başkan Kale, “Vatandaşlarımızın sağlığı bizler için her şeyden çok daha önemlidir. İhtiyaçları biliyor ve bunların giderilmesi yönünde gerekli girişimleri yapıyoruz. Daha önce de başta yeni doktorlar ile personelin görevlendirilmesi olmak üzere Dijital Mamografi Görüntüleme Cihazı ve diğer tıbbi cihazların kazandırılması noktasında çabalarımız olmuş ve Sayın Bakanımızın talimatlarıyla eksikliklerimiz giderilmişti. Cihanbeyli her alanda olduğu gibi sağlık hizmetlerinde de hak ettiği konuma yükselmektedir. Bunun için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz” ifadelerine yer verdi.