Cihanbeyli Belediyesi, Ramazan ayı öncesinde ilçede adeta bir yardım seferberliği başlattı. Belediye tarafından hazırlanan ve temel gıda ile ihtiyaç maddelerinin olduğu yardım paketleri ekipler tarafından vatandaşların evlerine kadar götürüldü. Ramazan öncesi ilçedeki 1.500 aileye yardımlar ulaştırıldı.

Cihanbeyli Belediye Başkanı Mehmet Kale, yaptığı açıklamada, Mübarek Ramazan ayının ilçede huzur ve güven içerisinde geçebilmesi için belediye olarak tüm hazırlıkları tamamladıklarını belirtti.

Ramazan’da zabıta ve denetim ekiplerinin vatandaşların sağlık ve huzuru için çalışmalarını daha da artıracağını ifade eden Kale “Halkımızın hoşgörü, merhamet, birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularının daha da perçinlendiği bu mübarek günleri en güzel şekilde yaşamaları için kesintisiz görev başında olacağız” dedi.

CİHANBEYLİ’DEKİ 1.500 AİLEYE YARDIM PAKETİ

Cihanbeyli Belediyesi olarak Ramazan ayı öncesi kimsesiz, yetim, düşkün ve ihtiyaç sahiplerine de sahip çıktıklarını ifade eden Kale, yaklaşık 1 haftadır sürdürdükleri çalışmalarla ilçedeki toplam 1.500 aileye yardım paketlerinin ulaştırıldığını açıkladı.  Kale, “Başı rahmet, ortası mağfiret, sonu da cehennemden kurtuluş olan Mübarek Ramazan ayına kavuşmanın sevincini yaşarken, yardımlaşmanın ve dayanışmanın arttığı bu özel günlerde ilçemizde ne kadar kimsesiz, düşkün, yetim, dul ve maddi durumu iyi olmayan insanımız var ise onlara ulaşmaya çalıştık. Belediyemiz tarafından hazırlanan ve temel gıda ve ihtiyaç maddelerinin yer aldığı yardım paketleri ekiplerimiz tarafından vatandaşlarımızın evlerine kadar ulaştırıldı. İhtiyaç sahibi her bir ailemize toplam 27 farklı ürünün yer aldığı paketleri evlerine kadar götürerek dün olduğu gibi bugün de yanlarında olduğumuzu göstermeye çalıştık. Bundan sonra da onları asla yalnız bırakmayacağız.” diye konuştu.

Türkiye’nin en büyük coğrafyasına sahip olan Cihanbeyli’de yardım paketlerinin ulaştırılması noktasında gece-gündüz, kar-kış demeden özveriyle çalışan belediye personeline de teşekkür eden Başkan Kale, sözlerini şöyle tamamladı:

“Mübarek Ramazan ayının tüm insanlığın kurtuluşuna vesile olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum. Koronavirüs salgını nedeniyle içinde bulunduğumuz bu zor dönemin bir an önce sona ermesi için Rabbime dua ediyorum. Yüce Allah, tuttuğumuz oruçları, yaptığımız ibadetleri kabul etsin. İftar ve sahur sofralarımız bereketli olsun. Ramazan-ı Şerif'imizin ülkemiz, aziz milletimiz ve tüm İslam alemine hayırlar getirsin. Bu dualarla Yüce Rabbimizden birlik, beraberlik ve kardeşlik içerisinde bizleri Ramazan Bayramı'na kavuşturmasını diliyorum”