Konya’nın Cihanbeyli İlçesinde hafta sonu etkili olan yoğun kar yağışı toplumun her kesimini sevince boğdu. “Kar berekettir” diyen Cihanbeyli Belediye Başkanı Mehmet Kale, kış şartlarına her daim hazır olan ekiplerin sürekli sahada olduğunu belirterek “Günlük hayatının olumsuz etkilenmemesi için karla mücadele çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz” dedi.

Cihanbeyli’de kar bereketini yaşandıklarını ifade eden Başkan Kale, “Bizi beyaz berekete kavuşturan Rabbimize şükürler olsun! İlçemizde yılın ilk kar yağışı yüzlerimizi güldürdü. Ekiplerimiz yolları açık tutmak ve vatandaşlarımızın günlük hayatının olumsuz etkilenmemesi için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Devamı gelir ve bereketli bir üretim sezonu olur inşallah” dedi.

KIŞ ŞARTLARINDA DOĞAL GAZIN ÖNEMİ ORTAYA ÇIKIYOR

Yıllardır Cihanbeyli’nin rüyası olan doğal gazın sağladığı konforun Cihanbeyliler tarafından bu kış çok daha iyi anlaşıldığını ifade eden Başkan Kale, “Cihanbeyli’nin hayaliydi, gerçeğe çevirdik. Cihanbeylili hemşehrilerim soğuk kış günlerinde doğal gazın sağladığı konforu yaşıyor. Biz de bir taraftan sözümüzü tutup bu temiz enerjiyi ilçemizle buluşturmanın mutluluğunu yaşarken diğer yandan da doğal gazın girmediği ev bırakmamak için çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz.Hemşehrilerimizin bundan hiç şüphesi olmasın. İlçemiz için durmak yok yola devam…”  dedi.

“SESSİZ DOSTLARIMIZI UNUTMADIK”

Soğuk kış günlerinde sokak hayvanları için doğaya yiyecek bırakmaya devam ettiklerini dile getiren Başkan Kale “Ağırlaşan kış şartlarında yem bulmakta zorlanan doğal hayattaki sessiz dostlarımızı unutmadık. Ekiplerimiz bu soğuk kış günlerinde ilçemizin farklı noktalarına mama bırakmayı sürdürüyor. Hemşerilerimden evlerinde artan yiyecekleri sokaktaki sahipsiz havyanlar için uygun noktalara bırakmalarını rica ediyorum. Ayrıca sevimli dostlarımızı ilgilendiren Hayvan Barınağı ve Rehabilitasyon Merkezi’nin inşası da tüm hızla devam ediyor” diye konuştu.