Sonunda emekli parasına kavuşuyor. Bakan Çelik, bankalarla görüşüldüğünü açıkladı Emeklilerin de promosyon almasıyla ilgili çalışmalarda sona gelindi. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, banka genel müdürlükleriyle görüşüldüğünü ve sorunun yakında çözüleceğini söyledi.
 
MÜJDE BAKANDAN GELDİ


Dün bir açıklama yapan Bakan Çelik, emeklilere promosyon verilip verilmeyeceğiyle ilgili olarak konunun toplu görüşmelerde ele alındığını belirterek, şunları söyledi: "Şu anda ilgili kurumlarımız, bankaların genel müdürlükleri ile irtibatlarını sürdürüyor. Sorunun çözümü konusunda kararlılığımız var. İnşallah kısa sürede bu sorun çözülür."
 
900 LİRA


Emeklilerin promosyon almasıyla ilgili haberlerimizde ne kadar ödeneceği konusunda da bir çalışma yaptık. Şu anda değişik kurumların yaptığı anlaşmalar haricinde memurlar anlaşma yapılan süre için geçerli olmak üzere brüt maaşlarının yüzde 60'ını promosyon olarak alıyor. Bu hesaptan yola çıkarak ortalama bin 500 lira alan bir emeklinin promosyonu ise 900 lirayı buluyor. 2 bin lira maaş alan emekli için ise promosyon bin 200 liraya kadar yükseliyor.

TAKVİM